تازه های اميد بخش.....

درود؛

اين پائيز زيبا هنوز داره دلبری ميکنه و ميدونه که من عاشقشم با من راه مياد و با اين رنگهای زيبا حسابی باهاش کِيف ميکنم دوستش ميدارم بدون هيچ ادعايی چون من فرزند مهر هستم و درماه  مهر چشم به جهان گشوده ام07.gif

اخباری از انجمن اِم اِس در ايرن برای دوستانم دارم که خوشحال کننده است


افق هاي جديد در ام.اس :

مطالعات جديد نشان مي دهد كه استاتين ها (داروهايي كه پايين آورنده كلسترول هستند) ممكن است در درمان بيماري ام.اس مؤثر باشد. احتمالاً استاتين ها در تعديل سيستم ايمني نقش دارند.

در يك مطالعه اثرات سه استاتين، Mevastatin و simvastatin و lovastatin روي گلبولهاي سفيد خون بررسي شد. اثر اين داروها روي گلبولهاي سفيد ۷۴ بيمار مبتلاء به ام.اس عود كننده، فروكش كننده و پيش رونده ثانويه و ۲۵ بيمار سالم نشان داده شد. در اين مطالعه به برخي نمونه ها استاتين به برخي اينترفرون و در بقيه تركيب استاتين و اينترفرون اضافه شد.

2915004.jpg

هر سه نوع استاتين پاسخ ايمني سلولي را سركوب مي كردند. در اين ميان simvastatin بيشترين اثر را داشت. در اين مطالعه كه داخل لوله آزمايش انجام شد تركيب استاتين ها و بتا اينترون اثر بيشتري نسبت به اثر استاتين ها به تنهايي داشت. مطالعات بيشتري جهت بررسي اين داروها در بدن انسان لازم است.

در مطالعه ديگري محققان نشان دادند كه نوعي استاتين موسوم به atovastatin سبب بهبود علايم در موشهاي مبتلاء به نوعي بيماري شبه ام.اس موسوم به انسفالوميليت اتوايمون آزمايشگاهي (EAE) مي شود. اثرات اين دارو در دوزهاي مختلف بررسي شد. نتايج اين مطالعه نشان مي دهد كه بيشترين اثربخشي با دادن دوز بالاي دارو مي باشد. اين دوز دارو معادل ۱۰ برابر دوز استفاده شده براي كاهش سطح كلسترول در انسان مي باشد.

هر دو اين مطالعات اميدواركننده اند اما هنوز اثرات استاتين ها روي بيماران مبتلاء به ام.اس بررسي نشده است. همچنين مشخص نيست كه اين دوز بالا چه عوارضي در انسان ممكن است به دنبال داشته باشد. اين مقالات در مجله نورولوژي اكتبر ۲۰۰۲ در جلد ۵۹ صفحات ۹۹۷-۹۹۰ به چاپ رسيده است.

اميدهاي تازه در درمان ام . اس :


 

نتايج مطالعات اخير که در مجله The New England Journal of Medicine به چاپ رسيده است از داروي جديدي به نام آنتگرين (Antegren) در درمان بيماري ام . اس خبر مي دهد.

 

آنتگرين نوعي آنتي بادي است که به روش مهندسي بيولوژيک تهيه شده است. آنتگرين به سلولهاي ايمني متصل شده و مانع حرکت آنها به داخل مغز مي گردد. در نتيجه سلولهاي عصبي از حمله سلولهاي ايمني به غلاف ميلين در امان مي مانند. اين دارو به صورت ماهانه از طريق وريدي تجويز مي شود.

2914998.jpg

براساس مطالعات صورت گرفته بر روي اين دارو در ۲۶ مرکز در ايالات متحده ، کانادا و انگلستان تعداد ضايعات موجود در ام . آر . آي و تعداد حملات در بيمارانيکه از اين دارو به مدت ۶ ماه استفاده مي کردند به طور قابل توجهي کاهش يافت.

 

2915051.jpg

مطالعات بيشتر در خصوص اثرات و عوارض دراز مدت اين دارو در دست انجام است.

براي مطالعات بيشتر به آدرس زير مراجعه کنيد:

www.nationalmssociety.org


2915050.jpg

بار پيش که رفته بودم دکتراو نيز راجب آنتی گرين (Antegren) با من سخن گفت و فکر کنم از آغاز سال نو ميلادی من هم اين دارو را استفاده کنم ....پس دوستان مبتلا بيائيد و قوی تر از گزشته در برابر اين بيماری بايستيم و از رو ببريمش چه از نظر جسمی و چه روحی وياد او را در دل هميشه داشته باشيم خدا هميشه با ماست، پس با ياد او به آينده نگاه کنيم دوستتون دارم

تا درودی دگر بدرود.

/ 0 نظر / 3 بازدید